Përzierja e xhenxhefilit të grirë, qepës, hudhrës, lëngut të limonit dhe mjaltit!

Përzierja e xhenxhefilit të grirë, qepës, hudhrës, lëngut të limonit dhe mjaltit! ~ Merrni vetëm një lugë çaji në ditë dhe përgatituni për habi!
PËRBËRËSIT:
* 1 lugë piper i zi.
* 1 lugë gjelle mjaltë.
* 2 lugë gjelle xhenxhefil të grirë.
* 3 gota ujë.
PËRGATITJA DHE PËRDORIMI:

Gripi, një sëmundje virale shumë e zakonshme, mund të sjellë një sërë simptomash të pakëndshme, që shpesh na bëjnë të kërkojmë lehtësim në korridoret e farmacive. Ndërsa këto dyqane ofrojnë një bollëk produktesh që synojnë simptoma si mukoza dhe kongjestioni i gjoksit, pse të mos provoni një qasje më natyrale dhe të drejtpërdrejtë? Nëse jeni të hapur për zgjidhje alternative, ne kemi disa sugjerime që mund t’i gjeni të dobishme.

Ilaçet shtëpiake për të lehtësuar gëlbazën dhe kongjestionin e gjoksit:

Përdorimi i rekomanduar:

Për rezultate më të mira, konsumoni 3 deri në 4 gota me këtë zgjidhje natyrale çdo ditë. Kjo mund të lehtësojë ndjeshëm ngjeshjen dhe kollën.
Për simptoma më të lehta, një filxhan i vetëm në stomak bosh mund të mjaftojë për të lehtësuar problemet e mukusit.
Ilaç natyral efektiv për ftohjet dhe gripin:

Përbërësit:

Hudhra e freskët, e copëtuar ose e shtypur
Qepë e freskët, e grirë hollë
Rrënja e xhenxhefilit të freskët, e grirë
Rrekë e freskët, e grirë në rende
Speca të freskët kajen (përfshirë farat), të prera ose të copëtuara
Përgatitja dhe përdorimi:

Kombinoni të gjithë përbërësit në një blender derisa të arrini një përzierje të lëmuar dhe pa gunga.
Transferoni këtë përzierje në një kavanoz qelqi hermetik.
Lëreni përzierjen të qëndrojë për dy javë, duke i dhënë kavanozit një tundje të butë një herë në ditë.
Pas dy javësh, kullojeni përzierjen për të ndarë lëngun.