Xhenxhefil-hudhër-Limon-Mjaltë Elixir

Xhenxhefil-hudhër-Limon-Mjaltë Elixir

3-4 thelpinj hudhër (të prerë hollë në mënyrë që uji të mund të depërtojë)
Përafërsisht një centimetër xhenxhefil i freskët (i prerë në feta ose i copëtuar)
Hidhni hudhrën dhe xhenxhefilin në një kavanoz qelqi
Zieni afërsisht 1 litër ujë dhe hidhni mbi xhenxhefil dhe hudhër në kavanoz. Mjekët thonë se është një shpëtim, ja për cfarë përdoret dhe si është receta.

Kjo limonadë me xhenxhefil me hudhër kërkon pak përdorim për t’u shijuar me mençuri, por më besoni, më ka penguar të marr brumë dhe ka ndihmuar në shkurtimin e kohës që e kanë pasur të sëmurët! Është shumë e lehtë për t’u pjekur për sa kohë që keni përbërësit. Këta përbërës do të ruhen në shtëpinë time për t’i pasur në dorë për përdorim të menjëhershëm!

Le të fillojmë me përbërësit:

Hudhra – Një kërcënim i trefishtë kundër infeksioneve, duke ofruar veti antibakteriale, antivirale dhe antifungale.
Jo vetëm që është efektiv në vrasjen e baktereve rezistente ndaj antibiotikëve, duke përfshirë MRSA, por gjithashtu lufton infeksionet e majave, viruset dhe parazitët. Megjithatë, hudhra duhet të jetë e freskët për t’ju dhënë përfitime optimale shëndetësore. Mos përdorni hudhër të kavanozit.

Xhenxhefili-Përdoret gjerësisht në të gjithë botën për trajtimin e humbjes së oreksit, të përzierave dhe të vjellave pas operacionit, të përzierat që vijnë nga trajtimi i kancerit, fryrjet, shqetësimet e stomakut, dhimbjet e barkut, të vjellat në mëngjes dhe të vjellat në lëvizje.

Limon-Përdorni vetëm limon të freskët! Mos e përdorni lëngun e limonit në limonët plastikë ose lëngun e limonit në shishe. Ju nuk do të merrni të gjitha përfitimet. Lëngu i limonit të papërpunuar është i njohur për vetitë e tij antioksiduese dhe antitumorale dhe është përdorur për shekuj me radhë për të kuruar shumë sëmundje. Duke qenë i pasur me vitaminë C, është gjithashtu thelbësor për ruajtjen e një sistemi imunitar plotësisht funksional, ndihmon tretjen, lufton tumoret, ndihmon plagët të shërohen më shpejt dhe madje mund të ndihmojë në parandalimin e dështimit të zemrës.

Mjaltë – Jo, jo lloji që vjen në një arush të vogël…ju lutemi përdorni mjaltë të papërpunuar të pafiltruar. Lokale do të ishte më e mira për përfitimet. Një ushqim që formon alkaline, ky lloj mjalti përmban përbërës të ngjashëm me ata që gjenden në fruta, të cilët bëhen alkaline në sistemin tretës. Nuk fermentohet në stomak dhe mund të përdoret për të luftuar tretjen e acidit. Kur përzihet me xhenxhefil dhe lëng limoni, lehtëson në mënyrë efektive të përzierat dhe furnizon me energji.

RECETA:
3-4 thelpinj hudhër të papërpunuar ose një thelpi të madhe hudhër elefant (të prerë hollë në mënyrë që uji të mund të depërtojë)
Përafërsisht. një centimetër xhenxhefil i freskët (i prerë në feta ose i copëtuar)
Hidhni hudhrën dhe xhenxhefilin në një kavanoz qelqi kuart
Zieni përafërsisht 1 litër ujë dhe hidhni mbi xhenxhefil dhe hudhër në kavanoz.
Lëreni të ziejë për rreth 1/2 në orë ose derisa temperatura të jetë nën 115 gradë. Arsyeja për këtë është se mjalti humbet vetitë e tij kur nxehet mbi 115.
Lëng nga 2-3 limona
1/4 filxhan mjaltë
Shtoni lëngun e limonit dhe mjaltin dhe përzieni derisa mjalti të tretet.

Është kaq e thjeshtë! Nëse ju ose i dashuri juaj tashmë jeni të sëmurë, lërini të pinë pak nga një. Mos e fusni ne frigorifer pasi nuk ka shije te mire, por cfaredo qe te beni, MOS E GJITHNI NE MIKROVAL!! Futja me mikrovalë do të vrasë çdo pjesë të mirë që është atje. Unë rekomandoj të pini në temperaturën e dhomës. Nëse nuk jeni të sëmurë, por keni qenë pranë atyre që janë dhe dëshironi të mos e merrni atë, unë do t’ju rekomandoja të pini të paktën një filxhan nga kjo ose një kavanoz me të gjatë disa ditëve. E lija në banak dhe do të pija pak sa herë që hyja në kuzhinë. Më ndihmoi ta merrja atë dhe isha rreth të paktën dy personave për të cilët njihja se ishin të infektuar me këtë Crud!