Unë jam 65 vjeç dhe ky ushqim më ka kthyer shikimin, ka hequr dhjamin nga mëlçia dhe ka pastruar zorrën e trashë

Unë jam 65 vjeç dhe ky ushqim më ka kthyer shikimin, ka hequr dhjamin nga mëlçia dhe ka pastruar zorrën e trashë
Përbërësit:
6 gjethe lakra jeshile
3 karota
2 mollë të kuqe të prera në copa
1 panxhar
Gjysmë limoni të qëruar
Një copë xhenxhefil 2.5 cm

Përbërësit:

6 gjethe lakra jeshile
3 karota
2 mollë të kuqe të prera në copa
1 panxhar
Gjysmë limoni të qëruar
Një copë xhenxhefil 2.5 cm
Mos harroni të qëroni dhe lani karotat, panxharin dhe limonin.

Sigurohuni që frutat dhe perimet tuaja të jenë organike.

Udhëzime:

Hidhni një deri në dy gota ujë në blenderin tuaj.
Shtoni të gjithë përbërësit dhe përzieni gjithçka.
Duke përdorur një sitë, filtroni përzierjen për të mbledhur lëngun.
Përziejini përsëri me një lugë.
Ju mund të shtoni disa kuba akulli në lëngun tuaj për ta freskuar atë.
Për të ruajtur këtë lëng, përdorni një kavanoz qelqi dhe vendoseni në frigorifer.
Paralajmërime:

– Limoni nuk rekomandohet nëse vuani nga ulçera ose urthi ose alergjia ndaj agrumeve

– Gjithashtu nuk rekomandohet nëse jeni duke marrë ilaçe antacid, ose ilaçe për trajtimin e problemeve të gjakut ose të zemrës.

– Panxhari është i ndaluar nëse jeni në trajtim antikoagulant ose nëse vuani nga sëmundje të veshkave.