Kombinimi i kremit Nivea dhe vajit të ullirit: një këshillë për ta bërë fytyrën tuaj të duket 10 vjet më e re

Kombinimi i kremit Nivea dhe vajit të ullirit: një këshillë për ta bërë fytyrën tuaj të duket 10 vjet më e re
Përgatitja e maskës së kremit me vaj ulliri dhe Nivea është jashtëzakonisht e thjeshtë. Do t’ju duhet:
2 lugë çaji vaj ulliri ekstra të virgjër
2 lugë çaji krem Nivea
përbërësit:

Natyra ofron një bollëk përbërësish që, për shkak të karakteristikave dhe vetive të tyre, mund të përdoren si zëvendësues për shumë produkte kozmetike.

Ky është sigurisht rasti me vajin e ullirit, i cili është përdorur në kozmetikë për mijëra vjet për shkak të përfitimeve të shumta të lëkurës.

Për shembull, duke kombinuar vetitë e vajit të ullirit me kremin Nivea, mund të krijoni një maskë të mrekullueshme rinovuese të fytyrës, e aftë për të reduktuar rrudhat dhe linjat e imëta, si dhe për të përmirësuar papërsosmëritë e lëkurës.

Përgatitja e maskës së kremit me vaj ulliri dhe Nivea është jashtëzakonisht e thjeshtë. Do t’ju duhet:

2 lugë çaji vaj ulliri ekstra të virgjër
2 lugë çaji krem Nivea
Përziejini të dy përbërësit në një enë të pastër derisa të arrini një konsistencë të butë dhe kremoze.

Pasi ta keni larë dhe tharë mirë fytyrën, aplikoni solucionin që sapo keni përgatitur dhe lëreni të veprojë për të paktën 5 minuta. Sigurohuni që ta aplikoni si në fytyrë ashtu edhe në qafë.

Në fund, shpëlajeni tërësisht me ujë dhe thajeni lëkurën pa e fërkuar.

Trajtimi me vaj ulliri dhe krem Nivea është një nga më efektivët për reduktimin e rrudhave dhe linjave të holla. Aplikojeni natën para gjumit për rezultate edhe më të mira”.