Banane, mjaltë dhe ujë – kolla dhe bronkiti juaj do të largohen përgjithmonë

Përzieni banane, mjaltë dhe ujë – kolla dhe bronkiti juaj do të largohen
Përbërësit
2 lugë gjelle mjaltë organik.
2 banane organike.
400 ml ujë.

Ja një ilaç natyral për qetësimin e kollës dhe bronkitit që është edhe efektiv, edhe i shijshëm. Ndërsa është veçanërisht e dobishme për fëmijët, të rriturit gjithashtu mund të përfitojnë prej tij. Kjo përzierje banane dhe mjalti është kaq e shijshme, saqë mund ta shijoni më shpesh sesa pritej!

Përbrësit:

Mjaltë organik: 2 lugë gjelle

Banane organike: 2

Ujë: 400 ml

Hapat e përgatitjes:

Bananet: Qëroni bananet dhe grijini ato me një pirun.

Gatuani përzierjen e bananes: Vërini 400 ml ujë të ziejnë në një tenxhere. Shtoni bananet e grira dhe përziejini për disa çaste. Më pas, hiqeni tenxheren nga zjarri. Ftoheni dhe shtoni mjaltë: Lëreni përzierjen të ftohet për rreth tridhjetë minuta. Pasi të jetë ftohur, shtoni mjaltin dhe përzieni derisa të formohet një krem i lëmuar dhe homogjen.

Dozimi: Konsumoni afërsisht 100 ml nga kjo përzierje katër herë në ditë.

Paralajmërime të rëndësishme:

Gratë shtatzëna dhe gjidhënëse: Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, ose nëse jeni duke iu nënshtruar ndonjë trajtimi të veçantë mjekësor, konsultohuni me një mjek përpara se të provoni këtë ilaç.

Konsultimi mjekësor: Nëse simptomat vazhdojnë, është thelbësore të konsultoheni me një specialist mjekësor për të identifikuar shkaqet e vërteta të gjendjes tuaj dhe për të marrë trajtimin e duhur.
Mbani mend, ndërsa mjetet juridike natyrale mund të jenë të dobishme, ato nuk duhet të zëvendësojnë këshillat dhe trajtimin mjekësor profesional.