Si të përgatisni ujë me xhenxhefil për humbje peshe? Këtu janë përbërësit që ju nevojiten: 5 lugë xhenxhefil të grirë (50 g) Lëng nga 2 limona 6 gota ujë (1,5 litra) Për të përgatitur pijen, ndiqni këto hapa:


Zbuloni përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore të xhenxhefilit dhe limonit me këtë pije të thjeshtë por të fuqishme detoksike. Konsumimi i rregullt i kësaj përzierjeje mund të ndihmojë në humbjen e peshës dhe të stimulojë sistemin tuaj të tretjes, duke shfrytëzuar fuqinë natyrale të këtyre dy përbërësve të jashtëzakonshëm.

Çfarë ju nevojitet:

5 lugë xhenxhefil të sapo grirë (rreth 50 g)
Lëng nga 2 limona
6 gota ujë (1,5 litra)
Hapat e përgatitjes:

Lëreni ujin të vlojë dhe më pas shtoni xhenxhefilin e grirë.
Lëreni përzierjen të injektohet për 1-2 minuta përpara se ta hiqni nga zjarri.
Lëreni të pushojë për rreth 10 minuta dhe më pas kullojeni.
Përzieni lëngun e freskët të limonit.
Për rezultate optimale, pijeni këtë me stomak bosh. Konsistenca është thelbësore, ndaj shijoni çdo ditë këtë pije detoksifikuese. Mos harroni, ndryshimet nuk do të jenë të menjëhershme, por do të shfaqen me kalimin e kohës. Durimi dhe këmbëngulja janë aleatët tuaj në arritjen e përfitimeve të qëndrueshme shëndetësore.

Kur të pini:
Në mënyrë ideale, konsumoni këtë pije gjëja e parë në mëngjes. Megjithatë, nëse i përshtatet më shumë stilit tuaj të jetesës, mos ngurroni ta mbani në një termos dhe ta pini gjatë gjithë ditës. Nuk ka kufi se sa mund të pini.

Fuqia Duo: Xhenxhefil dhe Limon

Xhenxhefili: Me origjinë nga Azia, xhenxhefili ka qenë një element kryesor në gatim dhe mjekësi për më shumë se 5000 vjet. I njohur në Perëndim për përfitimet e tij shëndetësore, xhenxhefili njihet për vetitë e tij afrodiziake, anti-emetike dhe humbje peshe.
Limoni: I nderuar si fruti i Diellit, limoni lulëzon në rajone të ngrohta si India, Lindja e Mesme dhe Gadishulli Iberik. Përtej përmbajtjes së lartë të vitaminës C dhe B9 (acid folik), limoni është i pasur me lëndë ushqyese thelbësore si fosfor, kalcium, magnez dhe kalium. Ai gjithashtu krenohet me antioksidantë natyralë, duke përfshirë polifenolet.
Kombinimi i xhenxhefilit dhe limonit:
Kur xhenxhefili dhe limoni bashkohen, ato krijojnë një përzierje sinergjike që përforcon përfitimet individuale të secilit. Ky kombinim është më shumë se thjesht një kënaqësi kulinare; është një central elektrik për rritjen e shëndetit.